Проктологія

Проктологія івано-франківськ

Більшість з нас ніколи не відвідували лікаря-проктолога, а деякі навіть і близько не розуміють його спеціалізацію. Проктолог займається лікуванням захворювань, що пов’язані з відділами заднього проходу, а також прямої кишки. Проблеми з такими органами викликають масу неприємностей в житті та потребують обов’язкової консультації з лікарем-проктологом в Івано-Франківську. Інститут здоров’я Баланс – це піклування про ваше самопочуття!

Коли потрібно йти на прийом до проктолога?

Проктологічні недуги – біль сучасного людства. Стиль життя, харчові звички, багато стресів викликають патологічні порушення кровообігу. Медицина та фармакологія пропонують нові методи лікування геморою. Їх ефективність залежить від віку пацієнта та стадії недуги. Тому важливо за перших симптомів звернутися за допомогою до проктолога. Тоді шанс швидко перемогти захворювання буде вищим, а терапія — коротшою.

Записатися на прийом до фахівця варто, якщо є болючість. На початкових стадіях геморой болить під час запору при дефекації. Чим більше запущений недуг, тим сильніше і триваліше дискомфортні відчуття. Анальні тріщини, запалені вузли, що випали, тромбоз — основні ускладнення патологічного порушення кровообігу. Вони супроводжуються гострими болями, приносять фізичний та психологічний дискомфорт.

Проктолог – це звичайний лікар, який виконує свою роботу. Він може задавати “цікаві” та нестандартні запитання, проте відповідати на них треба максимально чесно, адже це дозволить точно поставити діагноз та назначити відповідне лікування геморою чи інших захворювань.

Найчастіші проблеми, з якими звертаються до проктологів:

  • хронічна діарея чи запор;

  • проблеми з газами та відчуття постійного здуття живота;

  • хворобливі випорожнення;

  • нетримання калу;

  • відчуття неповної дефекації;

  • ректальна кровотеча;

  • наявність крові або слизу в калі;

  • відчуття печіння, свербіння навколо заднього проходу;

  • біль в анусі;

  • випадання гемороїдальних вузлів;

  • біль у животі неясного походження.

Первинна консультація у проктолога в м. Івано-Франківськ

В першу чергу, проктолог збирає максимум інформації про пацієнта, його спосіб життя та скарги з якими він звернувся. Найчастіші запитання – це коли розпочався біль, локалізація болю, особливості роботи кишківника, а також про наявність проктологічних захворювань у родичів.

Далі, в обов’язковому порядку, проводиться огляд пацієнта. Первинний огляд складається з ряду процедур:

  • візуальна оцінка заднього проходу – наявність гемороїдальних вузлів, навоутворень або запального процесу;

  • per rectum – обстеження прямої кишки – лікар виконує їх пальцем, вводячи його в пряму кишку на глибину 7-8 см;

  • тест на наявність прихованої крові – дозволяє підтвердити, чи є в калі кров, невидима неозброєним оком;

  • тест на карциноембріональний антиген (РЕА) у крові – визначення концентрації маркера, характерного для розвитку раку товстої кишки;

  • ректоскопія та аноскопія – тести мають на увазі введення розширювача через пряму кишку для перегляду анального каналу; триває від кількох до кількох хвилин під місцевою анестезією;

  • колоноскопія – пацієнта кладуть на лівий бік; через пряму кишку вводиться ендоскоп (гнучкий оптико-електронний пристрій), який дозволяє досліджувати товсту кишку по всій її довжині, збирати зразки тканин для аналізу та виконувати незначні процедури; огляд триває близько 20 хвилин під місцевою чи загальною анестезією;

  • віртуальна колоноскопія – полягає в нагнітанні повітря в просвіт товстої кишки через пряму кишку та проведенні комп’ютерної томографії, завдяки якій виходить тривимірне зображення всього кишківника;

  • ректороманоскопія – також виконується за допомогою ендоскопа; мета – дослідити останні 60-80 см товстої кишки, тобто пряму кишку, сигмовидну кишку і частину низхідної кишки; виконує діагностичну та лікувальну функцію; він також дозволяє збирати зразки для випробувань;

  • ректальна клізма (контрастна клізма товстої кишки) – рентгенологічне дослідження; полягає у введенні контрастної речовини в товсту кишку та виконанні рентгенівських знімків.

Далі відбувається консультація з лікарем, який опрацьовує отриману інформацію після маніпуляцій та може назначити лікування чи додаткові обстеження, у випадку потреби.

Всі необхідні матеріали для прийому входять у вартість огляду лікаря – це зробить ваш прийом максимально комфортним.

Які хвороби лікує проктолог?

Кишківник, без допомоги людини (щоденної активності), починає повільніше працювати: він не встигає за травленням та виведенням непотрібних, шкідливих залишків їжі, що викликає низку серйозних захворювань.

1. СПК.

Синдром подразненого кишечника широко відомий як кишковий невроз. Це «функціональне» захворювання, тому що воно пов’язане з роботою кишечника, а не з аномальною структурою чи хімічними реакціями в ньому. Розлади так званої перистальтики кишечника – це розлади несвідомого нервового гормонального процесу поперемінного скорочення та розслаблення м’язів кишечника. Завдяки їм харчовий вміст переміщується у задній прохід. Розлад перистальтики може бути швидшим (ефект: діарея) та повільнішим (ефект: запор). При цьому захворюванні травний тракт більш чутливий, особливо до механічних подразників. Захворювання посилюються у стресових, тривожних та депресивних ситуаціях. Кишковий невроз також є частим наслідком так званого харчового отруєння. Захворювання вражає жінок вдвічі частіше, і хоча воно неприємне і до кінця невиліковне, не викликає серйозних ускладнень, не призводить до виснаження та не потребує хірургічного лікування, а потребує відповідної дієти, ліків та психотерапії, яку назначає лікар на прийомі.

2. Геморой.

Геморой – це клубок кровоносних судин у верхній частині ануса. Разом із сфінктерами (зовнішніми та внутрішніми круговими м’язами) вони забезпечують герметичність анусу у будь-якій ситуації, за винятком дефекації. Механізм простий. Коли сфінктери стискуються, гемороїдальні вузли набухають від крові, утворюючи «захисне кільце». Коли сфінктер розслабляється, кров із гемороїдальних вузлів стікає і дозволяє випорожнюватись. Гемороїдальна хвороба викликається запаленням гемороїдальних вузлів. Судини надмірно наповнюються кров’ю та не спорожняються повністю при дефекації. В результаті вони подразнюються та втрачають свою еластичність. Захворювання починається непомітно з невеликої кровотечі і внутрішнього геморою, а закінчується зовнішнім гемороєм – слабшають сфінктери, гемороїдальні вузли пошкоджуються, перетворюючись на випадаючі «шишки». Перший етап лікування складається зі зняття болю та дискомфорту за допомогою ліків (протизапальних, іноді антибіотиків) у вигляді мазей, кремів, супозиторіїв, а також дієтичних та підтримуючих процедур – теплих ванн, парових ванн з відварами трав, пакетів з льодом. Геморой на пізніх стадіях лікують хірургічним шляхом, наприклад, надяганням гумок, ін’єкціями і навіть вирізанням.

3. Колоректальний рак.

Колоректальний рак прямої кишки є результатом неконтрольованого зростання клітин у товстій кишці в одній її частині – сліпій кишці, висхідній, поперечній, дочірній або прямій. Існує безліч видів раку прямої кишки, їх симптоми та лікування можуть значно відрізнятися, але переважна більшість з них так звані аденокарциноми. Вони частіше зустрічаються у чоловіків віком понад 40 років, а в деяких країнах вони є другою за частотою причиною смерті від раку. Основним методом лікування раку прямої кишки є хірургічне втручання. Воно може полягати у видаленні самої пухлини або пухлини з фрагментом кишечника, а в крайніх випадках – у видаленні більшої частини кишечника з анусом і створенні стоми, тобто фекальної фістули, або навіть у видаленні деяких або всіх частин органу, в які проникає пухлина. Лікування до і після операції включає хіміотерапію, променеву терапію, так звану молекулярно-таргетну терапію, тобто препарати, які можуть «розпізнавати» хворі клітини і знищувати їх, не пошкоджуючи здорові.

4. Хвороба Крона та виразковий коліт.

Хвороба Крона та виразковий коліт, ожиріння та куріння сигарет сприяє найбільшому ризику розвитку колоректального раку. Ці новоутворення часто є результатом мутацій певних генів, тому людям, які мають сім’ї із цим захворюванням, слід приділяти особливу увагу профілактичним оглядам. Хвороба так званого сімейного походження (генетична) становить від 15 до 30 відсотків усіх випадків захворювань.

Сучасні методи лікування геморою

Сучасними методами лікування анального геморою можна назвати запобігання розвитку недуга. Способи прості, не вимагають багато часу чи грошей. Все, що необхідно від людини, це регулярно виконувати рекомендації проктологів: при сидячій роботі намагайтеся робити кожні 20 хвилин перерву. У цей час пройдіться по офісу, підніміться сходами. Підійде все, що усуває гіподинамію. Недарма в офісах великих світових компаній встановлені столи для тенісу, зони активного відпочинку, спортзали; не захоплюйтесь м’якими кріслами. Сидіння на них призводить до порушення циркуляції крові у прямій кишці. Ідеально використовувати спеціальні профілактичні вироби – подушки від геморою. Вони компактні, не займають багато місця, рівномірно розподіляють навантаження на хребет та таз; уникайте сидіння у холодних місцях. Особливо підступні металеві стільці в мороз чи сльота. Їхня температура викликає спазм м’язів, кровоносних судин, провокує патологічні процеси кровообігу.

Слід зазначити, що хоч би якими дорогими були медикаменти для лікування геморою, лише ними позбутися геморою не вдасться. Після походу в туалет проводьте гігієну промежини прохолодною водою, відмовтеся від вживання гарячих, гострих, жирних страв – вони провокують порушення травлення, запори. Застійні явища небезпечні токсичним впливом на організм, що підвищують ймовірність розвитку геморою в різному віці; введіть у раціон харчову клітковину. Вона запобігає формуванню щільних калових мас. Регулярне вживання овочів, фруктів стане запорукою здоров’я травної системи; випивайте на день не менше 1,5 літра води. Влітку доза збільшується до 2,5-3 л. Рідина запобігає формуванню кров’яних згустків.

Проктологічні обстеження – неприємно, але необхідно для здоров'я!

Щоб вирішити проблему – треба обов’язково звертатися до лікаря з високою кваліфікацією. Записатися на прийом до лікаря в Івано-Франківську можна на сайті онлайн, або за вказаними номерами телефонів.

Ви можете вибрати зручний для себе час, хірург проктолог працює з пн по пт в медичному центрі “Баланс” в Івано-Франківську. Лікар-проктолог нашої клініки проведе необхідні дослідження, огляд анального проходу, щоб допомогти позбавитися від болю та інших неприємних відчуттів. Лікарі у клініці мають величезний досвід, та відгуки сотні пацієнтів, які вдячні, що попрощалися з захворюваннями.

Діагностика та лікування геморою в м. Івано-Франківськ – піклуйтеся про своє здоров’я!

Ціни на послуги лікаря-проктолога

Вартість послуг лікаря-проктолога визначаються великою кількістю факторів. Ось декілька з них:

складність питання
час, який необхідно затратити
додаткові вимоги пацієнта
накладні витрати та інше.
Звертайтеся за своєчасною допомогою до лікаря-проктолога нашої клініки. Це збереже ваші фінанси, час та нерви. Не доводьте до того, щоб ситуація стала складною та запущеною. Інколи достатньо розібратися в нюансах певної хвороби і ситуація вирішується просто і швидко.

Питання-Відповіді

Увечері, перед походом до проктолога, варто відмовитися від ситної вечері на користь легкого перекусу. Протягом декількох днів перед походом до лікаря варто виключити з раціону бобові, капусту та випічку, що максимлаьно зменшити газоутворення та метеоризм.

Так, за 3-4 години до прийому необхідно робити клізму та вивести всю зайву рідину, щоб не було позивів до дефикації під час процедури.

Є ряд процедур, які викликають певний дискомфорт, але зараз є можливість скористатися послугами як місцевої, так і загальної анестезії, що максимлаьно полегшує проведення огляду і забір матеріалу при необхідності.

Для уточнення вартості послуг зв’яжіться з нами за номероми телефонів: +38 066 66 78087, +38 067 76 78087

ЩОБ ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Наші лікарі гарантують висококваліфіковану допомогу у вирішенні проблем пацієнтів. Їхня професійна участь у процесах діагностики та лікування веде до позитивного рішення на користь вашого здоров’я!

Запишiться на онлайн консультацiю

Запис до наших лікарів доступний онлайн.
Оберіть зручний для себе час та запишіться на консультацію.

Міста та регіони, з якими працює медична клініка "Інститут здоров’я Баланс"

Догори