Ультра звукова діагностика (УЗД)

Узд Івано-Франківськ

Ультразвукова діагностика – це один з найбільш ефективних та безболісних методів діагностики, яка не потребує спеціальної підготовки пацієнта, а також не займає багато часу.

Що таке УЗД? Це інструментальний метод діагностики, який використовує ультразвукові високочастотні хвилі для візуалізації м’яких тканин.

Види УЗД, які надає медичний центр “Інститут здоров’я Баланс”:

  • узд органів малого тазу трансабдомінально;

  • органів черевної порожнини;

  • узд серця;

  • узд легень;

  • узд печінки;

  • узд лімфатичних вузлів;

  • узд м’яких тканин;

  • узд плевральних синусів;

  • узд суглобів;

  • узд судин;

  • узд щитоподібної залози;

  • узд передміхурової залози

  • узд сечового міхура;

  • узд нирок

  • узд молочних залоз;

  • узд органів калитки

  • узд статевого члена та багато іншого.

Більш детальний список виконуваних процедур в Івано-Франківську можна уточнити за вказаними номерами телефонів. Лікар УЗД вкаже вам актуальну ціну на виконання того чи іншого обстеження.

Ультразвукова діагностика органів малого тазу трансабдомінально

УЗД органів малого тазу – це один із найефективніших методів дослідження репродуктивної системи жінок. Обстеження може здійснюватися 2 способами: через передню черевну стінку (трансабдомінально) або через піхву (трансвагінально). Трансабдомінальне УЗД проводиться при умові заповненого сечового міхура, тому пацієнтка має випити 1 л. води за 1 годину до процедури. При проведенні вагінального УЗД сечовий міхур має бути спорожнений.

Ультразвукова діагностика органів малого тазу проводиться в таких випадках:

  • скарги на біль у животі;

  • при нерегулярному менструальному циклі;

  • для контролю розвитку плоду при вагітності;

  • при встновленні або вилученні внутрішньоматочного контрацептиву;

  • при підозрі на новоутворення в органах малого тазу;

  • для профілактики 1 раз на рік.

Причин звернутися на прийом до гінеколога – може бути безліч. Якщо вас турбують незрозумілі болі внизу живота – обов’язково варто перевірити свій стан та розпочати необхідне лікування якомога раніше.

Ультразвукова діагностика органів черевної порожнини (ОЧП) та УЗД селезінки

УЗД органів черевної порожнини – проводиться з метою вивчення стану органів черевної порожнини та діагностики захворювань. УЗД є одним із найбільш інформативних та точних досліджень, що дозволяє своєчасно діагностувати будь-яку хворобу.

Ультразвукове дослідження ОЧП проводиться за призначенням гастроентеролога, хірурга чи терапевта у разі підозри на вроджені вади розвитку чи патологію внутрішніх органів. Так, показами до обстеження є:

  • болі в районі черевної порожнини;

  • видозміна випорожнень;

  • підозра на будь-які новоутворення;

  • збільшення печінки, лімфовузлів;

  • пожовтіння шкірних покривів;

  • періодична нудота, блювання;

  • механічні пошкодження в ділянці шлунково-кишкового тракту;

  • проблеми із травленням.

Варто зазначити, що протипоказань до процедури немає. Вона дозволена людям будь-якої вікової категорії і навіть вагітним, оскільки ультразвукові хвилі не впливають на ембріон або плід.

Що можна діагностувати за допомогою УЗД органів черевної порожнини?

При проведенні узд органів черевної порожнини фахівець оцінює загальний стан внутрішніх органів, а також їх розмір, будову та невідповідність нормам розвитку. Завдяки УЗД ОЧП лікар отримує інформацію про запальні процеси у внутрішніх органах, кісти, інфарктах селезінки, про дифузні або осередкові зміни печінки, можливі новоутворення, наявність рідини в черевній порожнині, камінці в жовчовивідних шляхах, а також про наявність механічних травм.

Підготовка до узд органів черевної порожнини - печінка, жовчний міхур

Щоб отримати найточніший висновок на прийомі, необхідно провести ретельну підготовку перед оглядом. Насамперед, УЗД проводиться натще. У разі проведення процедури у другій половині дня слід виключити їжу за 8 годин до огляду. Прийом їжі та пиття дозволений за відсутності жовчного міхура.

За кілька діб до ультразвукової діагностики з раціону мають бути виключені газоутворюючі продукти харчування. При проходженні медикаментозного лікування слід попередити лікаря.

У разі недотримання рекомендацій щодо підготовки до процедури ультразвукової діагностики результати можуть бути не точними. За наявності попередніх результатів огляду чи аналізів рекомендується принести їх на прийом.

Ультразвукова діагностика серця

Ультразвукове дослідження серця – найбезболісніший і нешкідливий метод діагностики кардіологічних захворювань. Цей спосіб обстеження був створений завдяки підводним човнам та розвитку гідролокаторів та ехолотів у військовій промисловості.

У кардіології ультразвукова діагностика серця є стандартним призначенням, без якого неможливо успішно виявляти та лікувати серцево-судинні захворювання. З появою болю в серці потрібно відразу звертатися до лікаря. Приводом для запису на прийом до лікаря на УЗД серця можуть бути такі симптоми:

  • біль у грудях;

  • прискорене серцебиття;

  • перебої, “завмирання” пульсу;

  • задишка, утруднене дихання;

  • запаморочення;

  • сплутаність свідомості;

  • сильна слабкість, втома.

Профілактичне обстеження слід проводити один раз на рік. Це допоможе уникнути пізньої діагностики захворювань. Якщо раніше були помічені проблеми в роботі серця, ультразвукова діагностика проводиться раз на 3-6 місяців.

Що показує УЗД серця ехокардіографія?

Дослідження проводиться, коли потрібно перевірити функціонування серця. УЗД дозволяє оцінити здатність перекачувати кров, виміряти розміри органу чи перевірити стан серцевих клапанів.

Кардіолог застосовує ультразвукове дослідження серця при постінфарктних станах, підозрі на збільшення серця – гіпертрофію, запалення оболонок серця, клапанну недостатність та інші серцево-судинні захворювання.

Ультразвук може виконати візуальний “розріз” серця без болю та єдиної краплі крові. Це дозволяє лікареві оглянути всі відділи органу, перевірити товщину його стінок, показати роботу клапанів у процесі кровообігу.

Як підготуватися до ультразвукової діагностики серця?

Процедура не потребує спеціальної підготовки. Відсутні обмеження, які стосуються пиття та їжі. Однак не варто зловживати напоями, що містять кофеїн, шоколад, вживати препарати для стимуляції серця. Кардіологи радять провести 15-20 хвилин перед дослідженням у стані спокою. Також для успішної ультразвукової діагностики жінок іноді просять відмовитися від жирних кремів та лосьйонів для тіла.

Як проводиться ультразвукова діагностика (узд)?

На процедурі людина лягає на кушетку. Необхідно оголити шкірні покриви тієї частини тіла, яка буде обстежуватися. На шкірні покриви наноситься гель. Фахівець проводить процедуру за допомогою ультразвукового апарату та переміщає його по досліджуваній області. Цей рух нагадує погладжування.

Біля канапи розташований спеціальний монітор, на який виводиться зображення внутрішніх органів у реальному часі.

Пацієнт повинен перебувати в розслабленому стані, щоб запобігти неприємним відчуттям, коли фахівцю знадобиться натиснути на прилад. Під час проведення діагностики певної зони, фахівець може попросити зробити глибокий вдих чи видих.

Сама процедура зазвичай займає до півгодини. Результати ультразвукового дослідження видаються одразу після огляду. У них будуть зазначені відомості про розміри органів, їх розташування та можливі патології.

Переваги ультразвукової діагностики органів в м. Івано-Франківськ.

В першу чергу, ультразвукова діагностика – це повністю безболісний метод обстеження внутрішніх органів та тканин. Ультразвукова діагностика дає високу інформативність – лікар узд здатний виявити запальні процеси, порушення цілісності органу, зміна його розташування, а також виявити розміри додаткових новоутворень, їх розташування, стан навколишніх тканин.

Одна з найважливіших переваг УЗД – це відсутність протипоказів. Такий вид обстеження можна проводити дітям, вагітним та людям похилого віку, без негативного впливу на стан їх здоров’я.

Ціни на послуги з ультразвукової діагностики

Вартість послуг з ультразвукової діагностики визначаються великою кількістю факторів. Ось декілька з них:

складність питання
час, який необхідно затратити
додаткові вимоги пацієнта
накладні витрати та інше.
Звертайтеся за своєчасною допомогою до лікаря УЗД нашої клініки. Це збереже ваші фінанси, час та нерви. Не доводьте до того, щоб ситуація стала складною та запущеною. Інколи достатньо розібратися в нюансах певної хвороби і ситуація вирішується просто і швидко.

Питання-Відповіді

На відміну від рентгенологічних обстежень, УЗД обстеження не обмежуються кількістю. При необхідності, обстеження можна проводити по декілька разів на день, без шкоди здоров’ю пацієнта.

Вікових обмежень ультразвукова діагностика (узд) не має. У багатьох країнах перше УЗД проводиться протягом перших трьох днів після народження дитини – для виявлення прихованих захворювань, вад розвитку та надалі якомога раннього початку лікування та профілактики виявлених захворювань. Особливе місце приділяється огляду недоношених дітей, ультразвукове дослідження проводиться без обмежень щодо маси та зросту дитини.

Щорічний огляд включає в себе планові УЗД-обстеження для того, щоб виявити можливі хвороби на початкових стадіях. До таких обстежень відноситься узд молочних залоз, узд щитовидної залози, узд серця, органів малого таза та багато іншого. Чоловікам обов’язково потрібно проходити ультразвукове обстеження передміхурової залози та органів мошонки.

В середньому, огляд займає від 15 до 40 хвилин, в залежності від кількості органів, що ви плануєте оглянути. Також, до 10 хвилин займає обробка та видача результатів.

ЩОБ ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Наші лікарі гарантують висококваліфіковану допомогу у вирішенні проблем пацієнтів. Їхня професійна участь у процесах діагностики та лікування веде до позитивного рішення на користь вашого здоров’я!

Запишiться на онлайн консультацiю

Запис до наших лікарів доступний онлайн.
Оберіть зручний для себе час та запишіться на консультацію.

Міста та регіони, з якими працює медична клініка "Інститут здоров’я Баланс"

Прокласти маршрут до клініки

Догори