Лабораторна діагностика
Лабораторна діагностика івано-франківськ
В даний час без лабораторної діагностики не обходиться жодна галузь медицини. Без точної та грамотної лабораторної діагностики не можна встановити більшість діагнозів, призначати відповідну терапію, стежити за перебігом лікування та складати прогноз результату захворювання.
Лабораторна діагностика при сучасному рівні розвитку медицини здатна відповідати на широке коло питань, які ставляться перед нею лікарями. Зростає кількість доступних та інформативних лабораторних аналізів, застосовуваних для виявлення змін, що виникають у різних органах і системах при різних захворюваннях, включаючи онкомаркери, маркери інфекційних захворювань, які не діагностувалися раніше або їх патологічна значимість не була оцінена.
Створюються програми лабораторних досліджень з метою оцінки функціонального стану як окремих органів та систем, так і всього організму загалом для різних вікових груп. Також, лабораторні дослідження з кожним роком стають більш точними.
Для чого потрібна лабораторна діагностика?
Оскільки багато існуючих захворювань мають схожі симптоми та прояви, а інші, навпаки, у деяких пацієнтів можуть протікати безсимптомно, лабораторна діагностика захворювань сильно ускладнюється. У такому разі не завжди достатньо знань, досвіду та професіоналізму лікаря – потрібні додаткові обстеження.
За допомогою лабораторних досліджень можна виявити патологічні процеси в організмі на ранній стадії, а потім простежити динаміку розвитку хвороби та оцінити результативність лікування.
Лабораторні дослідження допомагають вирішити такі основні завдання:
оцінка функцій органів та систем організму людини;
діагностика захворювань;
контроль ефективності лікування;
спостереження за перебігом хвороби;
виявлення змін у організмі;
пошук нових методів вивчення біологічних матеріалів.
Які аналізи проводить Інститут здоров'я Баланс в м. Івано Франківськ?
Лабораторна діагностика нашої клініки в м. Івано-Франківськ пропонує широкий спектр аналізів для оцінки стану здоров’я пацієнта. Це може бути:
загальний аналіз;
біохімічні аналізи крові;
вивчення системи гемостазу;
вивчення імунного статусу;
дослідження крові на гормони;
онкомаркери;
діагностика інфекційних захворювань;
ПЛР-діагностика;
бактеріологічні дослідження.
Загальний аналіз крові та його показники
Загальний аналіз крові є найпершою та найпростішою процедурою, яку може призначити лікар як людині в здоровому стані, так і під час захворювання. Уважне розшифрування показників загального дослідження крові допоможе оцінити інформацію про стан організму, і є первинною ланкою в діагностиці хвороб. На які пункти в загальному аналізі крові слід звернути увагу?
Лейкоцити та лейкоцитарна формула
Ці клітини є важливим складником імунітету, і інакше називаються білі кров’яні клітини. Підвищення кількості лейкоцитів – лейкоцитоз – свідчить про будь-яку гостру запальну реакцію в організмі. І навпаки, лейкопенія, тобто недостатній їх вміст у крові відображає ослаблення імунного захисту. У цьому випадку також потрібні додаткові обстеження та відповідне лікування.
Крім загальної кількості лейкоцитів, в ЗАК також можна побачити лейкоцитарну формулу, яка не менш важлива в діагностиці. Вона є розподілом різних видів лейкоцитів. До цієї формули входять:
Лімфоцити – це клітини імунної системи, що відповідають за вироблення антитіл. Частка лімфоцитів у середньому становить 25-35%, підвищення яких часто свідчить про будь-які вірусні інфекції.
Нейтрофіли – одні з найпотужніших і найважливіших клітин, які захищають організм від хвороботворних бактерій. У нормі вони становлять близько 55-65% формули, отже, зростання числа нейтрофілів свідчить про бактеріальну природу запалення.
Базофіли – так само знищують різні чужорідні мікроорганізми (найпростіші, віруси, бактерії). Нормальна кількість цих клітин не перевищує 0-1.
Еозинофіли – є клітинами активного імунітету. Їх вміст у формулі становить від 1 до 5. Підвищення рівня еозинофілів, так само як і базофілів, свідчить про активну алергію, або наявність гельмінтів в організмі.
Моноцити – це своєрідні варти організму, і в середньому містяться в кількості від 2 до 10 клітин. Якщо цей показник вищий, слід задуматися про пошуку серйозних інфекційних захворювань, онкологічних процесів, туберкульозу.
Що покажуть тромбоцити?
Вони також є білими кров’яними тільцями, і допомагають оцінити стан системи згортання крові, зокрема її тромбоцитарної ланки. Ці клітини формують, так званий, первинний тромб. Вони утворюються в червоному кістковому мозку і сприяють зупинці кровотечі, а також допомагають у транспортуванні серотоніну та інших гормонів. Середні показники вмісту тромбоцитів у крові становлять близько 160 – 360 тис. в 1 мкл.
Швидкість осідання еритроцитів
Цей параметр додатково допомагає оцінити наявність та активність запалення в організмі. Нормальні значення для чоловіків, як правило, становлять від 2 до 10 мм/год, для жінок – 2-15 мм/год. За наявності в організмі інфекції (вірусної, бактеріальної чи грибкової), та розвитку запального процесу, еритроцити хіба що збираються стовпчиками і випадають осад. Цей процес прискорюють специфічні великі білки – глобуліни, що обтяжують та склеюють червоні кров’яні клітини. ШОЕ може значно підвищуватися при суглобових захворюваннях чи онкологічних процесах.
Слід зазначити, що для повної картини не можна орієнтуватися на будь-який один показник, необхідна комплексна оцінка всіх даних. Значення норми можуть трохи відрізнятися в різних лабораторіях залежно від реактивів, у жодному разі не варто намагатися розшифрувати ОАК самостійно. Найкраще звернутися на прийом до лікаря, щоб він грамотно оцінив стан вашого здоров’я.
Аналіз крові на гормони в м. Івано-Франківськ
Лабораторна діагностика для перевірки гормонального фону проводиться в будь-який зручний для пацієнта день. Єдиним винятком вважається аналіз на рівень пролактину в організмі жінки, який рекомендовано здавати двічі на місяць, щоб забір матеріалу відбувався в різні фази місячного циклу. Аналіз слід проводити виключно вранці, пацієнт повинен перед його здаванням добре виспатися і не піддаватися стресу мінімум добу до взяття аналізу.
Аналіз крові на ферменти
Кров є найдоступнішою з тканин організму для біохімічного дослідження. Тому про зміни активності ферментативного апарату простіше дізнатися саме за показниками лабораторної діагностики крові, що дає змогу встановити чи спростувати якусь патологію. Значна частина ферментів завжди перебуває у крові у суворих пропорціях.
Також, лабораторна діагностика крові на онкомаркери є одним із достовірних способів виявлення злоякісної пухлини. Кров здається вранці на голодний шлунок. Дослідження ґрунтується на виявленні у крові збільшеного рівня антигену, який показує наявність пухлини.
Аналіз сечі – що це?
Лабораторна діагностика сечі досліджує зразок на його фізичні та біохімічні характеристики. Отримані результати дослідження становлять основу для діагностики різних захворювань і дозволяють на ранній стадії виявити розвиток хворобливого процесу, наприклад, бактерій, білків або клітин крові. Завдяки йому лікар може достовірно оцінити роботу органів видільної системи — нирок, надниркових залоз та сечовивідних шляхів.
Дослідження проводиться на зразку першого ранкового сечовипускання, коли склад сечі стабілізується.
Що може виявити загальний аналіз сечі?
Лабораторна діагностика сечі дуже допомагає у подальшій діагностичній процедурі та дозволяє виявити багато відхилень у роботі видільної системи. Підвищені показники дають можливість ранньої діагностики серйозних захворювань:
бактерії у сечі вказують на інфекцію сечовивідних шляхів;
еритроцити – симптом сечокам’яної хвороби та ураження нирок;
лейкоцити – інфекції сечовивідних шляхів, нефрит та пухлини сечового міхура;
глюкоза – діабет;
кетонові тіла в сечі – цукровий діабет, розлади травної системи;
білірубін – жовтяниця;
високий рівень сечової кислоти – ниркова недостатність;
високий рівень сечовини – проблеми з нирками та неправильне харчування.
Наявність підвищених значень окремих показників дослідження є чітким сигналом проведення правильного лікування та більш ретельного нагляду за станом здоров’я.
Ознайомитися з переліком доступних аналізів, які проводить наша лабораторія та їх вартістю можна на сайті або за номером телефону, вказаному у розділі “контакти”.
Ціни на послуги лабораторної діагностики
Вартість послуг лабораторної діагностики визначаються великою кількістю факторів. Ось декілька з них:
складність питання
час, який необхідно затратити
додаткові вимоги пацієнта
накладні витрати та інше.
Звертайтеся за своєчасною лабораторною діагностикою до нашої клініки. Це збереже ваші фінанси, час та нерви. Не доводьте до того, щоб ситуація стала складною та запущеною. Інколи достатньо розібратися в нюансах певної хвороби і ситуація вирішується просто і швидко.
Питання-Відповіді
Лабораторна діагностика крові має проводитися в першій половині дня – до 12.00. За 12 годин до дослідження слід виключити прийом алкоголю, куріння, їжу. Вранці дозволяється пити лише воду. Також, необхідно виключти прийом ліків. Якщо це неможливо, необхідно проінформувати про це лабораторію.
В середньому, загальна лабораторна діагностика має проводитися раз на рік. Вона має високу точність, дозволяє оцінити стан усіх внутрішніх органів та виявити патологічні зміни в організмі на ранніх стадіях.
Так, Інститут здоров’я Баланс в м. Івано-Франківськ пропонує проведення лабораторних досліджень кількох видів для діагностування короновірусу: ПЛР (виявлення РНК), виявлення антитіл IgM та IgG, тест на антиген, а також тест на антитіла до S-білка короновірусу. Лабораторна діагностика короновірусу дає максимально швидкий і достовірний результат.
ЩОБ ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
- телефонуйте: +38 066 66 78087 , +38 067 76 78087
- пишіть: balanceinstitute.if@gmail.com
- замовляйте консультацію через форму зворотнього зв’язку.
Наші лікарі гарантують висококваліфіковану допомогу у вирішенні проблем пацієнтів. Їхня професійна участь у процесах діагностики та лікування веде до позитивного рішення на користь вашого здоров’я!
Запишiться на онлайн консультацiю
Запис до наших лікарів доступний онлайн.
Оберіть зручний для себе час та запишіться на консультацію.
Міста та регіони, з якими працює медична клініка "Інститут здоров’я Баланс"
- м. Івано-Франківськ та Івано-Франківська обл.
- м. Луцьк та Волинська обл.
- м. Львів та Львівська обл.
- м. Рівне та Рівненська обл.
- м. Тернопіль та Тернопільська обл.
- м. Ужгород та Закарпатська обл.
- м. Хмельницький та Хмельницька обл.
- м. Чернівці та Чернівецька обл.